Papuošalų priežiūra

Visi Ydos Dorybės (YD) papuošalai pagaminti rankomis iš perdirbto 925 sidabro arba bronzos, kai kurie dengiami 22 karatų (22 k) 3 mikronų (3 µm) gryno aukso sluoksniu. Patvarumas visada priklausys nuo to, kaip gaminys bus prižiūrimas, todėl rekomenduojame papuošalus prižiūrėti atsakingai – taip pratęsi kiekvieno iš jų gyvavimo trukmę.


KAD PAPUOŠALAI KUO ILGIAU TARNAUTŲ:

- Venki kontakto su skysčiais, įskaitant vandenį, sūrų vandenį, chlorą, šampūną ir kondicionierių, kvepalus, muilą, makiažą, netikrą įdegį, plaukų laką, valymo priemones, losjonus, aliejus ir kt. oksiduojančias medžiagas.

- Stenkis nusiimti papuošalus prieš naudojantis dušu, baseinu, pirtimi, plaunant rankas, atliekant namų ruošos darbus.

- Papuošalai turi būti nuimami prieš bet kokią mankštą. Prakaitas pagreitina metalų oksidavimosi procesus.

- Laikyki papuošalus atskirai vieną nuo kito medžiaginiame maišelyje arba originalioje dėžutėje, ypač venk skirtingų metalų kontakto.

- Nelaikyk papuošalų vonios kambaryje ar kitoje drėgnoje patalpoje bei tiesioginiuose saulės spinduliuose.

- Jei po ilgalaikio nešiojimo nori papuošalus atnaujinti, visada gali kreiptis į mus: info@ydosdorybes.lt

Atmintinė

Kaip valyti papuošalus?

SIDABRINIŲ PAPUOŠALŲ VALYMAS 

Sidabras yra gan greitai besioksiduojanti natūrali žaliava, todėl jam reikalinga ypatinga priežiūra:

- Namų sąlygomis reguliariai naudok juvelyrinę skepetaitę, kuri yra pridedama prie kiekvieno papuošalo originalioje YD dėžutėje.

- Stipresnis valymo būdas ypač apsinešusiems papuošalams: minkštu dantų šepetėliu nušveisk papuošalą dantų pasta (geriausia su soda), vėliau gerai nuplauk šiltu vandeniu ir išsausink popierine servetėle, stenkis nepalikti pastos ar vandens likučių papuošalo tarpuose. Pabaigoje nupoliruok specialia juvelyrine skepetaite.

BRONZINIŲ PAPUOŠALŲ VALYMAS 

Bronza yra lydinys, paprastai pagamintas iš vario ir alavo. Laikui bėgant bronza yra veikiama išorės elementų, ji praranda savo blizgesį ir susitepa, susidaro žalsva patina, padengianti bronzos paviršių. Kai kurie žmonės nori sąmoningai išlaikyti patiną ant savo bronzinių papuošalų dėl vintažinio žavesio. Patina natūraliai apsaugo papuošalus nuo tolesnės korozijos, tačiau gali tepti drabužius ir odą. Jeigu nori patiną pašalinti:

- Nuplauk bronzinius papuošalus šiltu muiluotu vandeniu, naudojant minkštą skudurėlį, kad švelniai pašalintum nešvarumus. Prieš kruopščiai nušluostant papuošalus, būtinai gerai nuplauk muilo likučius vandeniu. Pabaigoje nupoliruok specialia juvelyrine skepetaite.

- Stipresnis valymo būdas ypač apsinešusiems papuošalams:

1) panardink papuošalus dubenėlyje su citrinos rūgštimi arba actu. Palik kelioms minutėms. Minkštu šepetėliu arba skudurėliu patrink bronzinius papuošalus, kad atsikratytum patinos. Po to kruopščiai nuplauk ir visiškai išdžiovink.

2) sumaišyk tyrelę iš citrinų sulčių ir kepimo sodos vienodomis dalimis. Šia valymo pasta įtrink bronzinius papuošalus pirštais, minkštu dantų šepetėliu ar skudurėliu, palaikyk kelias minutes ir gerai nuplauk. Pakartok kelis kartus, jei nešvarumai yra įsisenėję.

AUKSU DENGTŲ PAPUOŠALŲ VALYMAS

Dengimas grynu auksu apsaugo papuošalus nuo greito oksidavimosi, tačiau laikui bėgant aukso danga natūraliai nusidėvi. Patvarumas visada priklausys nuo to, kaip gaminys bus prižiūrimas. Papuošalai gali prarasti blizgesį ir šiek tiek susitepti. Kai dulkės, nešvarumai ir riebalai nuo tavo odos, drėkiklio ir kvepalų kaupiasi ant aukso dangos, papuošalai pradeda blyškėti arba atrodo patamsėję.

Kad paauksuoti papuošalai atgautų pradinį blizgesį, papuošalus reikia tinkamai valyti ir prižiūrėti: paprasčiausiai tam tinka muiluotas vanduo ir švelnus dantų šepetėlis. Taip pat reguliariai naudok juvelyrinę skepetaitę, kuri yra pridedama prie kiekvieno papuošalo originalioje YD dėžutėje.